Inloggen
Service & Contact Securex.be
Inloggen

Heropname van de ‘reserve’ in geval van vertrek van de werknemer

Op het ogenblik dat een werknemer de onderneming verlaat, zal de reserve die voor deze werknemer werd opgebouwd terug worden toegevoegd aan de winsten en baten.

Laatst bijgewerkt op 18 maart 2026

Deze vrijstelling werd afgeschaft door de Wet houdende diverse bepalingen (1) van 18 december 2025.

Ze kan enkel nog worden toegepast op bezoldigingen toegekend tot en met 30 september 2025. Vanaf 1 oktober 2025 kan geen nieuwe vrijstelling meer worden opgebouwd.

De vrijstellingen die tot en met 30 september 2025 werden opgebouwd, blijven behouden en worden verder toegepast via de bestaande spreiding over vijf jaar, telkens 20% per jaar. Deze spreiding blijft ongewijzigd voor zowel in 2025 opgebouwde bedragen als voor bedragen uit eerdere jaren.

Werknemers die pas vanaf september 2025 hun vereiste vijf jaar anciënniteit bereikten, komen niet meer in aanmerking voor de vrijstelling.

Op dat ogenblik zal de werkgever dus belastingen betalen die hij de voorgaande jaren niet betaald heeft.

Als hij effectief een reserve heeft opgebouwd, zal hij dit bedrag in mindering brengen van de ontslagkosten. Deze zijn op hun beurt aftrekbaar van de belastbare winsten.

Concreet zit de winst voor de werkgever dus in het bedrag van de interesten op de niet betaalde fiscale last.