Sinds 1 juli 2026 is het echter niet langer mogelijk om een nieuw recht op deze doelgroepvermindering te openen.
Regeling van toepassing tot 1 juli 2026
Om fraude te bestrijden en de sector te ondersteunen, konden bepaalde werkgevers uit de horecasector genieten van een vermindering van hun werkgeversbijdragen voor de sociale zekerheid voor vijf vrij te kiezen vaste voltijdse werknemers, en dit gedurende een onbeperkt aantal kwartalen.
Om van deze vermindering te kunnen genieten, moesten zij beschikken over een geregistreerd kassasysteem (GKS), waardoor het moeilijker werd om niet-officiële inkomsten te innen.
Afschaffing sinds 1 juli 2026
Sinds 1 juli 2026 is deze doelgroepvermindering afgeschaft.
Vanaf die datum is het dus niet langer mogelijk om een nieuw recht op de vermindering te openen voor vaste werknemers in de horecasector.
Geen overgangsmaatregel
In tegenstelling tot bepaalde andere federale doelgroepverminderingen is hier geen overgangsmaatregel voorzien.
Dit betekent dat werkgevers deze vermindering vanaf 1 juli 2026 niet langer kunnen toepassen, ook niet voor werknemers waarvoor zij voordien reeds werd toegepast.